Baby Shower’a kimler ev sahipliği yapmalıdır?

Geçmiş yıllarda Baby Shower partisi yapmak uygun olmayan bir  davranış olarak kabul edilirdi. Anne adayının emrivaki yapar gibi  arkadaşlarından ve yakınlarından  hediye istiyor gibi göründüğü  düşünülürdü. Ama günümüzde Baby Shower hakkındaki bu önyargılar  artık yıkılmaya başlandı. Baby Shower partisini, anne adayı  dışında;  anne adayının en yakın arkadaşı, yakın bir akrabası veya yakın bir iş  dostu düzenleyebilir.

 

Baby Shower Partisi ne zaman planlanmaya başlanmalıdır?

  • Baby Shower Partisi, bebeğin doğumundan kısa bir süre önce (örneğin  1,5 ay önce), özellikle hamileliğin son evresinde yapılır.
  • Parti için bir tarih belirlerken, öncelikle parti sahibi anne-baba adayına da danışılmalıdır.
  • Baby Shower partisini, bebeğin doğumundan sonra da organize  edebilirsiniz. Bu şekilde yapılıyor olması da hiç bir sorun yaratmaz.

 

Baby Shower Partisine kimler davet edilmelidir?

Yakın bir arkadaşınız için bir Baby Shower partisine ev sahipliği  yapıyorsanız, konuk listesi hakkında bazı fikirleriniz elbette olacaktır.  Yine de, listenizi  tamamlamadan önce anne adayına (veya diğer  dostlarına) danışmak en iyisidir. Böylelikle kazara önemli birini liste dışarıda bırakma ihtimaliniz ortadan kalkar ya da  anne adayının listeye dahil etmeyi tercih etmeyeceği birini partiye davet etmemiş olursunuz.

Anne adayının ailesi uzakta yaşıyorsa, ailesini veya varsa yakın arkadaşlarını FaceTime veya Skype aracılığıyla Baby Shower partisine dahil edebilirsiniz.

 

Babanın da katılacağı bir Baby Shower partisi düzenlenebilir mi?

Bir çok Baby Shower partisi hala "yalnızca kadınlar" geleneğini sürdürmektedir. Fakat hem kadınlar hem de erkekler için Baby Shower partileri düzenlenebilir. Bazı babaların kendi düzenledikleri Baby Shower partileri bile vardır. Her şey, bebek bekleyen anne, baba veya ebeveynlerin ne tür bir parti yapmak istediğine bağlıdır.

 

 

İkinci çocuğa da Baby Shower Partisi yapılır mı?

Günümüzde, ikinci veya daha sonraki bebekler için Baby Shower partileri  düzenlemek daha yaygın bir hale gelmiştir. Birinci ya da ikinci bebek olsun; yeni doğacak bir bebeğin gelişini kutlamak için daima bir neden vardır.

İkinci ve daha sonraki bebekleriniz için daha küçük çaplı bir parti düzenlemeyi tercih edebilirsiniz. Örneğin, arkadaşlar arasında ufak bir ev toplanması,  öğleden sonra bir piknik, basit bir kahvaltı da olabilir. Bu durumda, geniş kapsamlı bir Baby Shower yeni doğan bebek hediye listesi yerine  küçük bir Baby Shower bebek hediye listesi yapılabilir.  

 

 

Anneye sürpriz bir Baby Shower Partisi yapmak iyi bir fikir mi?

Sürpriz bir parti organize etmeden önce uzun uzun düşünmekte fayda vardır. Şeref konuğunuz olan anne adayı, sürprizlerden hoşlanmazsa ya da çok spesifik bir etkinlik beklentisi varsa, bu durumda onu garip bir konuma sokmuş olabilirsiniz. Öte yandan, bu organizasyona anne adayını da dahil ederseniz, anne adayının sonuçtan memnuniyet duyacağı konusunda emin olabilirsiniz.

 

 

Ne tür Baby Shower Parti davetiyeleri göndermeliyim?

Davetiyeleri posta veya e-posta ile gönderebilir ya da sosyal medyada bir etkinlik planlayarak konuklara iletebilirsiniz.

Tüm temel bilgileri (kim, ne, nerede, ne zaman vb. talimatları) barındıran hoş bir davetiye, konukları memnun edecektir.

Davetiyenizin üzerinde, oluşturduğunuz hediye listesinin detaylarını belirtmeniz güzel olacaktır.

www.bebegiminlistesi.com sayfamızda bulunan sizler için hazırladığımız hazır davetiye örneklerine bakmayı ihmal etmeyin. Bebeğimin listesi sayfasında yer alan online davetiyelerin üzerine tıklayarak annenin hediye listesine direkt olarak ulaşabilirsiniz.

 

Baby Shower Parti Davetiyelerini ne zaman göndermem gerekir?

Konuklara partiden dört ila altı hafta önceden davetiye gönderilmelidir. Bu sayede konukların hediye almaya ve takvimlerinde parti için yer açmaya vakitleri olacaktır.

 

 

Baby Shower Partisinde ne yapılır?

Onur konuğu olan anne adayını, etkinlikler söz konusu olduğunda göz önünde bulundurun. Bazı anne adayları Baby Shower parti oyunlarından hoşlanmayabilirler ve oyun ile geçirilecek olan bu zaman dilimini konuklarla sosyalleşerek geçirmek isteyebilirler. Planlamaya başlamadan önce anne adayına bu tür şeyler hakkında soru sormak, Baby Shower partisinin herkes için eğlenceli olmasını sağlayacaktır.

Partide göz önünde bulundurulması gereken durumları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bir Baby Shower parti teması seçmek isteyebilirsiniz. Fakat bu kesinlikle gerekli bir şey değildir. Ancak bir tema seçmek, partinin unsurları hakkında karar vermenize yardımcı olabilir ve konuklar için eğlenceli bir durum olabilir.
  • Günün saatine, bütçenize ve Baby Shower partisinin ne kadar gösterişli olmasına bağlı olarak, bu durumlara uygun yiyecek ve içecek sunmayı planlayabilirsiniz.
  • Bazı insanlar eğlenceli Baby Shower parti oyunlarını oynamayı severler, ancak misafirleri eğlendirmek için başka birçok eğlenceli etkinlik bulunabilir.
  • Baby Shower partisine katılan herkese anne adayı tarafından ufak bir hediye vermek adettendir. Buna alternatif olarak, Baby Shower parti oyunlarını kazananlara da ödüller verebilirsiniz.

 

Bir Baby Shower partisindeki ana olay, ebeveynleri sosyalleştirmek ve onurlandırmanın dışında, genellikle hediyeleri açıyor olmaktır.

www.bebegiminlistesi.com’dan sevdikleriniz için güzel bir hediye listesi oluşturup, sizin için en güzel hediyeleri, yeni doğan bebek ihtiyaç listenize ekleyin ve sevdiklerinizi hediye seçme derdinden kurtarın.